EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


29.04.2016 r., Lublin Peace Summer School Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Już dziś rozpoczynamy realizację projektu Peace Summer School, w ramach którego młodzież z Polski, Niemiec i Francji będzie dyskutować na temat wpływu wydarzeń z I wojny światowej na naszą współczesność i politykę zagraniczną naszych krajów. Spotkanie młodzieży potrwa do 6 maja 2016r.

Projekt jest finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i stanowi kontynuację cyklu spotkań młodzieży z różnych krajów Europejskich. Pierwsze spotkanie młodzieży odbyło się w 2014r i zapoczątkowało cykl spotkań poświęcony tematyce I wojny światowej. W trakcie tych spotkań, młodzież zapoznaje się z różnymi aspektami dotyczącymi przebiegu I wojny światowej, odwiedza miejsca pamięci związane z I wojną, a także prowadzi dyskusje dotyczące wpływu I wojny na obecną politykę państw europejskich.

Oprócz wymiaru edukacyjnego, spotkanie młodzieży ma także wymiar kulturalny. W Trakcie organizowanych każdego dnia wieczorów narodowych uczestnicy mają okazję lepiej poznać kulturę i zwyczaje krajów swoich kolegów. Dodatkowo, wszyscy wspólnie pracują nad układami tanecznymi związanymi z tematyką współpracy państw europejskich opartej na wspólnych doświadczeniach wojennych naszych krajów.

W tym roku spotkanie jest realizowane w Polsce, a za jego organizację odpowiada nasza Fundacja. Młodzież z Polski, Niemiec i Francji spędzi w Nasutowie 7 najbliższych dni, ucząc się historii, poznając bliżej swoje kultury, dyskutując o wspólnej przyszłości i bawiąc się przygotowując układy taneczne.


PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ