EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW
Koalicja Organizacji Obywatelskich

WARSZTATY W PROJEKCIE


26.05.2023 KRASNYSTAW Warsztaty kompetencji obywatelskich

Co to są kompetencje społeczne? Czym jest i jak się tworzy społeczeństwo obywatelskie? Jakimi cechami odznacza się dobry lider? Odpowiedzi na te i inne pytania próbowali znaleźć uczestnicy warsztatów pt. „Kształtowanie kompetencji obywatelskich i liderskich”.

W drugiej połowie maja br. rozpoczęliśmy cykl warsztatów dotyczących kompetencji obywatelskich. Wspomniane zajęcia były przeznaczone dla uczniów szkół średnich z województwa lubelskiego. Celem warsztatów był rozwój osobisty, rozwój kompetencji i umiejętności liderskich, wzrost wiedzy na temat aktywności obywatelskiej oraz współpracy młodych ludzi z samorządem. Ponadto młodzi ludzie zgłębili kwestie dotyczące zagadnienia z obszaru demokracji cyfrowej, a także funkcjonowania w zróżnicowanym oraz wielokulturowym środowisku.

Zajęcia zostały zrealizowane w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, a także w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.

Warsztaty poprowadziła Eliza Potocka, która na co dzień jest animatorką w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonym przez Europejski Dom

Spotkań – Fundację Nowy Staw, a także trenerką biznesu. Pani Eliza jest absolwentką stosunków międzynarodowych, psychologii biznesu dla menedżerów oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu pt.
"KOO sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Miejsce realizacji projektu:
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
Lublin, 3-go Maja 18/5a, II piętro
Sekretariat : tel. +48 511 403 155Koalicja Organizacji ObywatelskichNowyStaw

Sfinansowano przez
Narodowy Instytut Wolności
– Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
ze środków Rządowego Programu
Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033

NowyStaw