Koalicja Organizacji Obywatelskich

LEKCJE W PROJEKCIE

27.09.2023 LUBLIN Lekcje obywatelskie w XXX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie

Ostatnie lekcje w ramach projektu pt. „KOO” zorganizowaliśmy w XXX Liceum Ogólnokształcące – im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie.

Zajęcia odbyły się w dniu 27 września 2023 roku w Lublinie. Podobnie jak w Janowie Lubelskim, motywem przewodnim zajęć była aktywność obywatelska młodych. Podczas lekcji młodzi ludzie przede wszystkim starali się odpowiedzieć na pytanie, czym jest aktywność obywatelska młodych. Ponadto dyskusja dotyczyła tego, jaki jest cel aktywności młodych. Równie dużo czasu poświęcono na rozmowę o wpływie mediów społecznościowych na aktywność obywatelską młodych. Uczestnicy spotkania opowiadali też o powodach, dlaczego ich rówieśnicy tak niechętnie biorą udział w wyborach.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu pt.
"KOO sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Miejsce realizacji projektu:
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw