AKTUALNOŚCI 2018 ROKU

15.11.2018 II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Już po raz XIV, w dniu 15 listopada 2018 w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (ul. Bursaki 12), odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Organizatorami wydarzenia byli: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacyjna Europe Direct w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży. Partnerem wydarzenia na szczeblu lokalnym była Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Motywem przewodnim tegorocznej olimpiady była „Unia Europejska po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku”. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem liczby uczestników. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się aż 3427 uczniów z ponad 180 szkół w całym kraju. Do tegorocznego wydarzenia zakwalifikowała się rekordowa liczba 593 osób, a Lublin był miastem z największą liczną uczestników. W Auli budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zasiadło 76 uczniów, którzy rywalizowali o zakwalifikowanie się do wąskiej, bo tylko 10 osobowej finałowej fazy Olimpiady.

Uczestnicy w ciągu 120 minut mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru, który składał się ze 100 pytań zamkniętych. Najlepszym uczestnikiem lubelskiego etapu okazał się Norbert Zarosa z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, który uzyskał 71 punktów, niestety ten wynik nie dał mu awansu do finałowego etapu, choć zabrakło naprawdę niewiele.  Do rozgrywki finałowej zakwalifikowali się następujący uczestnicy:

• Krystian Wysocki – IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku;
  • Jagoda Plucińska – Liceum Ogólnokształcące Nr XIV im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu;
  • Marcin Kuna – Liceum Ogólnokształcące nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu;
  • Mateusz Marzec – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu;
  • Mateusz Tyszka – I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży;
  • Oliver Zaniewski – LXIV Liceum Ogólnokształcące im. S. I. Witkiewicza „Witkacego” w Warszawie;
  • Jakub Al-Darawsheh – IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie;
  • Wiktor Marcinkowski – II LO im. Heleny Modrzejewskiej i Generałowej Zamoyskiej w Poznaniu;
  • Zuzanna Wojtkowska – II LO im. Heleny Modrzejewskiej i Generałowej Zamoyskiej w Poznaniu;
  • Grzegorz Paciecha – ZSO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Bielsku Białej.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

LUBELSCY
ZAWODOWCY