AKTUALNOŚCI 2018 ROKU

sierpień 2018r. Lublin "W zdrowym ciele zdrowy duch" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

"W zdrowym ciele zdrowy duch" to ostatni polsko-litewski projekt wymiany młodzieży zrealizowany przez naszą Fundację i naszego partnera We Go Project z Litwy.

Na przełomie czerwca i lipca 24 młode osoby z Polski i Litwy spotkały się w Nasutowie by wymienić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zdrowego stylu życia w swoich krajach.

Przez tydzień poznawali tajniki dotyczące tej tematyki i próbowali zrozumieć podejście swoich narodów do zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Wśród przygotowanych zajęć nie zabrakło aktywności prowadzonych przez profesjonalistów. Młodzież postawiła także na ruch i wybrała się na spływ kajakowy rzeką Bystrzycą, doświadczając tym samym na własnej skórze pozytywnych efektów sportu outdoorowego. Był to też czas kiedy wreszcie można było wykorzystać kilka aplikacji mobilnych wspierających i zachęcających do zdrowego stylu życia.

Swoje działania młodzież skupiła na przygotowaniu promocyjnego klipu, który został nagrany na Starym Mieście w Lublinie. Wydarzeniu temu towarzyszyła mini akcja promująca zdrowy styl życia. Rozdanym ulotkom i rozmowom nie było końca.

powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie

EDS-FNS

We Go Project