AKTUALNOŚCI 2018 ROKU

z dnia 3.10.2018r. na Bazie Konkurencyjności
(nr ogłoszenia 1140967)
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W związku z zapytaniem ofertowym zamieszczonym na Bazie Konkurencyjności w dniu 3.10.2018 przez Europejski Dom Spotkań-Fundację Nowy Staw w ramach realizacji projektu „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego” (nr ogłoszenia 1140967) wpłynęły zapytania od potencjalnych Oferentów. Poniżej zamieszczamy pytania wraz z odpowiedzią.

Pytanie

W zapytaniu ofertowym na produkcję filmów z dnia 3.10.2018 r. podajecie Państwo wymóg posiadania doświadczenia w tworzeniu filmów. Czy aby warunek został spełniony tematyka filmów musi być ściśle związana z tematyką przedmiotu zamówienia czyli filmy tylko i wyłącznie promujące laureatów konkursów bądź z jakiejś gali? Czy doświadczenie to po prostu tworzenie filmów o różnorodnej tematyce?

Odpowiedź:

Odpowiedź na pytanie dotyczące zapytania ofertowego z dnia 3.10.2018 r. na Bazie Konkurencyjności (nr ogłoszenia 1140967)

Zamawiający w zapytaniu ofertowym określił warunki udziału w postępowaniu w sposób następujący:
„Do składania ofert zapraszamy Wykonawców, którzy spełniają łącznie warunki:

1. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj.:
  2. Posiadają doświadczenie w tworzeniu co najmniej 3 filmów w ciągu 3 ostatnich lat.

Zatem nie jest wymagane aby tematyka filmów była ściśle związana z tematyką przedmiotu zamówienia.

Pytanie

1. Czy są znane lokalizacje 51 podmiotów na terenie całej Polski gdzie należy zrealizować zdjęcia i czy mogą je Państwo przedstawić w formie listy?
  2. Czy filmy o podmiotach i relacje z gali mają zawierać narrację lektora?
  3. Czy filmy o podmiotach i relacje z gali mają zawierać wywiady z uczestnikami?
  4. Czy we wszystkich filmach o podmiotach mają pojawić się ujęcia z drona?
  5. Czy mogą Państwo przesłać link do przykładowego filmu referencyjnego pokazującego mniej więcej zakres Państwa oczekiwań co do formy filmów o podmiotach?
  6. Czy przewidują Państwo formę rozliczenia projektu w transzach (jeśli tak to ilu) czy w formie jednorazowej płatności po zakończeniu całego zamówienia w 2021 roku?

Odpowiedź:

Ad.1 – Lokalizacje nie są znane. Będą znane sukcesywnie w każdym roku po rozstrzygnięciu kolejnych edycji konkursu.
Ad.2 i Ad.3 i Ad.5 - Zamawiający nie ogranicza i nie narzuca Oferentowi możliwości wykorzystania różnych form przekazu. Natomiast Zamawiający zawarł wymóg w postępowaniu: „Opracowanie scenariusza każdego filmu i przekazanie go Zamawiającemu do akceptacji na 7 dni przed nakręceniem materiału”.
Ad 4. Ujęcia z drona przewidziane są dla 51 filmów o podmiotach certyfikowanych na terenie całej Polski.
Ad 6. – Przewidujemy rozliczanie projektu w transzach- po zaakceptowaniu protokołem odbioru- kolejnych partii filmów

Pytanie

1. czy znane są miasta w których będą kręcone materiały?
  2. jak będzie wyglądało fakturowanie / czy po każdym oddaniu i zaakceptowaniu poszczególnych filmów?

Odpowiedź:

Ad.1- Lokalizacje nie są znane. Będą znane sukcesywnie w każdym roku po rozstrzygnięciu kolejnych edycji konkursu.
Ad.2 - Przewidujemy rozliczanie projektu w transzach- po zaakceptowaniu protokołem odbioru- kolejnych partii filmów

Pytanie

Czy lokalizacja tegorocznych laureatów (Gala 24.10) też jest jeszcze nieznana ?

Odpowiedź:

Lokalizacja tegorocznych laureatów nie jest znana ponieważ wyniki konkursu nie zostały jeszcze opublikowane.