AKTUALNOŚCI 2020 ROKU

09.03.2020 Fundusze na założenie działalności gospodarczej - spotkanie informacyjne

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zorganizował spotkanie informacyjne pt. ,,Fundusze Europejskie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej”.

Wydarzenie odbyło się w dniu 4 marca 2020 r. w Lublinie, w siedzibie Punktu przy ul. Stefczyka 3b. Spotkanie informacyjne było skierowane dla osób zainteresowanych założeniem firmy oraz dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką Funduszy Europejskich.

Na początku spotkania przedstawiono oferty Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin oraz Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Następnie zaprezentowano możliwości wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach RPO WL oraz POWER na lata 2014-2020 oraz ofertę Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Ponadto poruszono także wątek premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz wsparcia w rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw typu Start-up - Platformy startowe.

Zaprezentowano także program rządowy pt. "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" oraz mikropożyczki z działania 9.3 i 10.2 w ramach RPO WL.

Podsumowaniem wydarzenia były konsultacje indywidualne.

LUBELSCY
ZAWODOWCY