AKTUALNOŚCI 2019 ROKU

09.05.2019 Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego

Po raz kolejny, w ramach obchodów Dnia Europy, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin działający, przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw oraz Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin organizuje dla uczniów szkół średnich konkurs pt. „Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego”.

Wspomniane wydarzenie odbędzie się w dniu 9 maja 2019 roku, w godzinach 9:00-13:00.

Celem konkursu jest:

• Rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej a zwłaszcza Parlamentu Europejskiego
  • Zaznajomienie młodzieży z praktycznymi umiejętnościami prowadzenia dyskusji,   retoryki i argumentacji
  • Aktywizacja młodych ludzi oraz przygotowanie ich do udziału w życiu społecznym.

ZAGADNIENIA NA SYMULACJĘ OBRAD PE - MATERIAŁY DO POBRANIA / PDF

W związku z tym chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa Szkołę do udziału w naszym wydarzeniu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.europe-direct.lublin.pl.

Zgłoszenia na wyznaczonych formularzach należy wysłać pocztą lub e-mailem (zeskanowane) na adres: europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl do dnia 6 maja 2019 r., do godziny 16.00.

Ponadto zgłoszenie można przynieść osobiście do siedziby biura Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin, które mieści się przy ulicy T. Zana 38, 20-601 Lublin (X piętro, pokój 1004).

Liczba miejsc jest ograniczona.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Osobą do kontaktu pozostaje Andrzej Skórski,
e-mail: a.skorski@ eds-fundacja.pl, tel. 509 666 777.

DO POBRANIA

Regulamin symulacji / PDF