EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2019 ROKU
15.11.2019 II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” już za nami! W dniu 15 listopada 2019 roku, w Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gościliśmy najlepszych uczniów szkół średnich z województwa lubelskiego.

Celem realizowanego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, a także bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia oraz jej państwa członkowskie.Olimpiada jest kierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów innych szkół ponadpodstawowych, a także zawodowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

XV Jubileuszowa edycja Olimpiady cieszyła się ogromną popularnością. W całej Polsce wzięło w niej udział 2739 uczniów ze 175 szkół. Do II etapu zakwalifikowało się 801 osób - najwięcej w historii Olimpiady! Województwo lubelskie było trzecim województwem pod względem liczebności uczestników w II etapie w całym kraju. Dziesięciu najlepszych uczestników z całej Polski, którzy zakwalifikują się do finałowych rozgrywek, powalczy o nagrodę główną jaką jest płatny staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Janusza Lewandowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego.

Organizatorem Olimpiady na szczeblu krajowym jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacyjna Europe Direct w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży.

Organizatorem Olimpiady na szczeblu wojewódzkim jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, działający przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.


Partnerem Olimpiady na szczeblu wojewódzkim jest
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.


PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ