O PROJEKCIE

REWITALIZACJA

Projekt ,,Rewitalizacja” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

CELE

Głównym Celem projektu jest zwiększona Integracja Społeczno-Zawodowa 68 osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

UCZESTNICY

Projekt skierowany jest do 78 osób (47 kobiet, 31 mężczyzn), w tym do:

• osób niezatrudnionych ( w tym osoby bierne zawodowo, bezrobotne zakwalifikowane do III profilu pomocy, osoby z niepełnosprawnościami.
  • osób z obszaru województwa lubelskiego poddanego rewitalizacji

FORMY WSPARCIA - DZIAŁANIA

• indywidualna diagnoza potrzeb i potencjałów uczestników
  • trening kompetencji i umiejętności społecznych
  • poradnictwo psychologiczno-doradcze: indywidualne
  • szkolenie zawodowe (sprzedawca/telemarketer, robotnik gospodarczy z uprawnieniami energetycznymi G1, pracownik obsługi biurowej z elementami kadr)
  • 3 i 4 miesięczny staż zawodowy
  • indywidualne pośrednictwo pracy

ZASADY UCZESTNICTWA

Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie projektu.

Zapewniamy:

• Stypendium szkoleniowe i stażowe,
  • Zwroty kosztów dojazdów,
  • Materiały dydaktyczne,
  • Imienne certyfikaty potwierdzający nabycie kompetencji lub kwalifikacji,
  • Catering/poczęstunek podczas szkoleń zawodowych.

TERMIN

Projekt realizowany jest w okresie
od 01.10.2018 r. do 30.09.2019 r.

PROJEKT "REWITALIZACJA"

Projekt pn. „Rewitalizacja!” nr RPLU.11.01.00-06-0129/17, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw na podstawie umowy nr RPLU.11.01.00-06-0129/17-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie.

DOFINANSOWANIE PROJEKTU Z UE: 871 542,69 PLN