O PROJEKCIE

Projekt „Praca bez barier!” realizowany przez firmę CONSULTOR Sp. z o.o. w partnerstwie z EUROPEJSKIM DOMEM SPOTKAŃ-FUNDACJĄ NOWY STAW. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020. Działanie 11.1 Aktywne włączenie Oś 11 Włączenie społeczne.

CELE

Głównym celem Projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej u 36 Uczestników Projektu (19K, 17M) z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi) – osób powyżej 18 r.ż. zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, z terenu województwa lubelskiego, z obszarów objętych procesem rewitalizacji, poprzez kompleksowe wsparcie w terminie 01.06.2021r.-31.03.2022r.

DLA KOGO?

Projekt skierowany jest WYŁĄCZNIE dla osób z niepełnosprawnościami, w tym: osób z niepełnosprawnością sprzężoną, osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym: (z niepełnosprawnością intelektualną) oraz osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zamieszkałych WYŁĄCZNIE na obszarze objętym procesem rewitalizacji w następujących gminach: Trzydnik Duży, Piaski, Milejów, Niemce, Strzyżewice, Lubartów, Świdnik, Kraśnik, Łęczna, Mełgiew, Puławy, Niedrzwica Duża, Jabłonna, Spiczyn, Kock, Jastków, Urzędów, a w szczególności:

• osób niepełnosprawnych o niskich kwalifikacjach
  • osób niepełnosprawnych zamieszkujących  na terenach wiejskich, tj. terenach słabo zaludnionych
  • osób niepełnosprawnych korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, a zakres wsparcia dla tych osób lub rodzin w ramach projektu nie będzie powielał działań, które dana osoba lub rodzina otrzymała lub otrzymuje z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w ramach działań towarzyszących
  • osób niepełnosprawnych zamieszkujących obszary objęte procesem  rewitalizacji
  • osób niepełnosprawnych biernych zawodowo lub bezrobotnych

WIĘCEJ O UCZESTNIKACH PROJEKTU

Działania w projekcie

1. Diagnoza potrzeb z Indywidualnym Planem Działania
  2. Indywidualne poradnictwo specjalistyczne- socjoterapeuty, psychologa, prawnika, mediatora
  3. Trening umiejętności społecznych – zajęcia grupowe
  4. Indywidualne pośrednictwo pracy
  5. Wysokiej jakości szkolenia zawodowe, określane w oparciu o ścieżkę reintegracji oraz IPD
  6. Płatne 3 miesięczne staże zawodowe
  7. Wsparcie Trenera zatrudnienia wspieranego

Projekt przyczyni się do osiągnięcia szczegółowego celu działania:

• wzrostu integracji społecznej oraz poprawy dostępu do rynku pracy osób wykluczonych , zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w regionie
  • realizacji kompleksowego programu na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w szczególności z obszarów objętych działaniami rewitalizacyjnymi
  • zahamowania zjawiska uzależnienia od pomocy społecznej, tj. dziedziczenia biedy i niekorzystnych postaw społecznych oraz poprawie dostępu do rynku pracy osób z niepełnosprawnościami.

Rezultatem działań w Projekcie będzie zwiększenie szans na integrację społeczną oraz przygotowanie do wejścia lub powrotu na rynek pracy osób objętych wsparciem. Zostanie on osiągnięty w przypadku zmiany sytuacji społecznej i zawodowej osób objętych wsparciem po opuszczeniu programu, wyrażającej się w szczególności:

• rozwinięciem lub wzmocnieniem aktywności i samodzielności życiowej oraz społecznej,
  • zdolnością i gotowością uzyskania zatrudnienia, bądź innej formy aktywności zawodowej lub edukacyjnej.

Zasady uczestnictwa

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie projektu.

W ramach projektu zapewniamy:

• Stypendium stażowe
  • Stypendium szkoleniowe
  • Zewnętrzne egzaminy po szkoleniach zawodowych
  • W przypadku grupowych zajęć stacjonarnych trwających w ciągu dnia min 6 godzin - wyżywienie w czasie szkoleń
  • Zwroty kosztów dojazdu (za wyjątkiem staży) w przypadku realizacji usług poza miejscem zamieszkania
  • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  • Materiały szkoleniowe
  • Badania lekarskie

WIĘCEJ O UCZESTNIKACH PROJEKTU REKRUTACJA

TERMIN

Projekt realizowany jest w okresie
od 01.06.2021r. -31.03.2022r.

PROJEKT "PRACA BEZ BARIER!"

Projekt „Praca bez barier!” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020
Działanie 11.1 Aktywne włączenie Oś 11 Włączenie społeczne

Wartość projektu: 522 122,10 PLN,