AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

15.10.2006 | Michał Wójcik YES - Wsparcie dla inicjatyw wymiany młodzieży na Ukrainie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W niedzielę 15 października rozpoczęło się w Łucku szkolenie multiplikatorów międzynarodowych projektów wymiany młodzieży. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu YES (Wsparcie dla inicjatyw wymiany młodzieży na Ukrainie) i skierowane jest do nauczycieli, pedagogów i liderów organizacji młodzieżowych z Ukrainy.

W tygodniowym szkoleniu w Łucku bierze udział 27 osób z Kowla, Włodzimierza Wołyńskiego, Łucka, Manevichiv, Kiverciv, Równego, Żytomierza, Nowogradu Wołyńskiego, Berdyczowa, Zdołbunowa, Sarny i Ozernego. Zaprosiliśmy aktywnych ludzi z trzech regionów Ukrainy, żeby przekonać ich, że warto robić coś konkretnego dla młodzieży, żeby nauczyć ich, jak organizować międzynarodowe wymiany młodzieżowe, jak pracować z młodymi. Uważam, że cudzoziemcy są bardzo zainteresowani Ukrainą, chcą tu przyjeżdżać, poznawać nasz kraj i także uczyć się od nas. I dlatego to szkolenie ma zachęcić pedagogów, liderów młodzieżowych i nauczycieli do tego, aby robili coś ciekawego tutaj i zapraszali ludzi z innych państw do nas - powiedział Vitaliy, jeden z koordynatorów projektu.
Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia poznali historię stolicy Wołynia, zwiedzali Zamek Lubarta, Muzeum Historii Książki oraz muzeum wołyńskich dzwonów. Ponadto zapoznali się z ideą i tematyką szkolenia oraz dyskutowali na temat sensu i korzyści wynikających z realizacji młodzieżowych projektów.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Więcej o projekcie YES ...