AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

Zapraszamy do uczestnictwa w Programie YES – wsparcie dla wymian młodzieży Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Stworzenie nowych możliwości edukacyjnych dla młodzieży na Ukrainie oraz ułatwienie nawiązywania współpracy pomiędzy młodymi ludźmi z dwóch sąsiednich państw Polski i Ukrainy to wyzwanie jakiego podejmują się organizacje pozarządowe z Lublina i Łucka: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Centrum Młodzieżowych Organizacji Wołynia „Nasza Sprawa”.

Chcemy, aby młodzież z Polski i Ukrainy spotykała się i wspólnie pracowała podczas międzynarodowych wymian młodzieży. Zależy nam także na tym, aby ukraińskie organizacje i szkoły zyskały nowe możliwości i instrumenty oraz poszerzyły swoją ofertę edukacyjną o aspekt wymian młodzieży. Program YES ma im w tym pomóc.

Współczesna młodzież jest coraz mniej zainteresowana działalnością w tradycyjnych strukturach politycznych i społecznych takich jak partie i związki zawodowe. O wiele chętniej angażuje się w prace organizacji młodzieżowych i w wolontariat. Stworzenie dla młodzieży alternatywnych form zaangażowania i uczestnictwa w życiu społecznym jest niezbędne dla kształtowania postaw odpowiedzialności za lokalne wspólnoty.

Chcemy wspierać merytorycznie i organizacyjnie rozwój ukraińskich organizacji młodzieżowych oraz szkół, a co najważniejsze chcemy poszerzyć ich ofertę edukacyjną o projekty międzynarodowych wymian młodzieży.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli, pedagogów, opiekunów szkolnych klubów europejskich, pracowników młodzieżowych oraz liderów organizacji młodzieżowych obwodu wołyńskiego, rówieńskiego i żytomierskiego do udziału we wspólnym polsko – ukraińskim programie YES (Wsparcie dla inicjatyw wymiany młodzieży na Ukrainie).

Więcej informacji na stronie www.euromixbug.org

Wszystkich zainteresowanych prosimy o odesłanie ankiety na adres yes@euromixbug.org do dnia 05 października 2006 roku.

Pobierz ankietę! /MS Word/
Детальна інформація та Електронна версія анкети /PDF/

W niedzielę 15 października 2006 r. rozpoczęło się w Łucku szkolenie multiplikatorów międzynarodowych projektów wymiany młodzieży... czytaj więcej