AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

22.05.2006 Across the Borders Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie od 22 do 28 maja 2006 odbywa się międzynarodowe szkolenie dla multiplikatorów międzynarodowej wymiany młodzieży.
W programie uczestniczą młodzi ludzie z trzech krajów – Polski, Niemiec i Ukrainy, wolontariusze organizacji pozarządowych. Podczas 6 dni warsztatów będą uczyli się teoretycznych podstaw GOPP (ang. Goal Orientated Project Planning) oraz planowania finansowego projektu. Zostaną przedstawione możliwości współpracy w ramach Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Programu „Młodzież” Unii Europejskiej.
Program spotkania przewiduje także warsztaty edukacji międzykulturowej oraz zasady pracy z grupą międzynarodową. Celem projektu jest również wypracowanie poprzez warsztaty programów wymian międzynarodowych, które odbędą się w 2007 roku. Kontynuacja szkolenia jest przewidziana na jesieni 2006 roku w Niemczech. Druga część będzie poświęcona przede wszystkim zarządzaniu finansowemu projektem międzynarodowej wymiany młodzieży.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie