AKTUALNOŚCI 2023 ROKU

18.04.2023 WSCHODNI KONGRES MŁODYCH LIDERÓW

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Wschodnim Kongresie Młodych Liderów.

Wschodni Kongres Młodych Liderów to wydarzenie organizowane przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw jako impreza towarzysząca Samorządowego Kongresu Trójmorza. Celem naszego wydarzenia jest przygotowanie osób młodych do uczestnictwa w dyskusji na temat przyszłości Polski, Europy i świata. Kongres stawia sobie za cel konfrontację wiedzy teoretycznej z faktycznymi problemami. W trakcie tego wydarzenia chcemy być świadkami nawiązywania współpracy organizacji z różnych państw europejskich, wymiany doświadczeń, a także organizowania wspólnych konferencji.

Inspiracją do organizacji tego typu imprezy w Lublinie była realizacja siedemnastu edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), czyli największej w Europie Środkowo-Wschodniej, międzynarodowej, społeczno-ekonomicznej konferencji będącej imprezą partnerską Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz w Karpaczu. Z kolei Wschodni Kongres Młodych Liderów będzie spotkaniem młodych ludzi z krajów Trójmorza oraz Partnerstwa Wschodniego. Wspomniane wydarzenie będzie doskonałym miejscem do dyskusji, wymiany opinii, poglądów oraz zacieśniania współpracy wśród młodych ludzi.

Ponadto organizowany przez Fundację Nowy Staw Kongres jest dobrą okazją do promocji Lublina oraz Lubelszczyzny wśród młodych przedsiębiorców, naukowców, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także działaczy studenckich.

Wschodni Kongres Młodych Liderów odbędzie formacie stacjonarnym. Kongres będzie prowadzony w formie paneli dyskusyjnych, debat oksfordzkich oraz różnego rodzaju spotkań. Do paneli dyskusyjnych zostaną zaproszone osoby ze świata biznesu, nauki, polityki, gospodarki, edukacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji zajmujących się wymianami młodzieżowymi, a także reprezentanci Międzynarodowych Domów Spotkań z Polski i zza granicy. Tematami wiodącymi Kongresu będzie m.in.: „Bezpieczeństwo energetyczne państw Trójmorza”; „Cyberbezpieczeństwo”; „Innowacje”; „Zarządzanie przedsiębiorstwem” czy „Współpraca w regionie Europy Wschodniej”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 25 kwietnia 2023!

Formularz zgłoszeniowy: https://form.typeform.com/to/vTd0a361

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin oraz opis wydarzenia: https://drive.google.com/.../1ztfB7mFrzJ2a1074k3SDtLVbt3j...

Regulamin oraz opis wydarzenia