EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2021 ROKU20.07.2021 Mniej etykiet – więcej wartości!

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw we współpracy z partnerską organizacją NGO „Great idea” z Ukrainy zrealizowała projekt pt. „Mniej etykiet – więcej wartości!”. Projekt odbył się w dniach 11-18.07.2021 w ośrodku Dom Nasutów pod Lublinem. Celem wymiany było wzmacnianie dialogu międzykulturowego poprzez stworzenie warunków do otwartości i tolerancji wśród młodzieży. W ramach projektu uczestnicy mieli warsztaty historyczno-kulturoznawcze „Kultura słowiańska, jako podstawa kształtowania wspólnych wartości Polski i Ukrainy”, warsztaty integracyjne, a także master class z profesjonalnym fotografem. Warsztaty pomogły uczestnikom przypomnieć o naszych wspólnych korzeniach słowiańskich, które były jedną z podstaw do kształtowania wspólnych wartości.

Projekt był czasem dla 24 młodych ludzi z Polski i Ukrainy, by uzmysłowić sobie, jak ważne jest bycie otwartym i tolerancyjnym wobec innych narodowości. W ramach działań naszego projektu uczestnicy przygotowali łuk ze zdjęciami nawiązującymi do wspólnych wartości. W Ogrodzie Saskim młodzież przeprowadziła akcję społeczną, zwaną Happening, podczas której uczestnicy zapraszali przechodniów do robienia zdjęć z łukiem wartości, wspólnych zabaw oraz opowiadali o wspólnych wartościach. Stworzyliśmy wspólnie przestrzeń do przekazania pozytywnych słów oraz życzeń, które zostały umieszczone na łuku.

Happening cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w nim wzięły udział osoby nie tylko z Polski, a również i turyści z innych państw. Działania naszych uczestników uzyskały zainteresowanie lokalnych mediów, które aktywnie dołączyły do promowania projektu na swoich kanałach informacyjnych.

Z pewnością możemy powiedzieć, że zorganizowane przez nas wydarzenie w Ogrodzie Saskim cieszyło się zainteresowaniem i wzbudziło pozytywne emocje. Poprzez przeprowadzenie Happeningu pokazaliśmy, że młodzież z Polski i Ukrainy chce budować dialog międzykulturowy na wzajemnej tolerancji i otwartości.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw dołączyła się również do świętowania zbliżającej się 30 rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego wymianę oraz relacji z projektu w Lubelskich mediach:

https://expresslubelski.pl/happening-uczestnikow-polsko-ukrainskiej-wymiany-mlodziezy-pt-mniej-etykiet-wiecej-wartosci-galeria/

https://radio.lublin.pl/2021/07/happening-uczestnikow-polsko-ukrainskiej-wymiany-mlodziezy-pt-mniej-etykiet-wiecej-wartosci/PROJEKT OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE
Z POLSKO-UKRAIŃSKIEJ RADY WYMIANY MŁODZIEŻY
Z DOTACJI MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI


PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ