AKTUALNOŚCI 2014 ROKU

18.08.2014-24.08.2014 Nasutów UNCHAIN HUMAN RIGHTS Europejski Centrum Współpracy Młodzieży

W sierpniu w dniach 18.08.2014-24.08.2014 w Nasutowie odbyło się szkolenie dla osób pracujących z młodzieżą pod hasłem „Unchain Human Rights”. W projekcie wzięło udział 26 osób z Polski, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie powiekszenie

Uczestnikami szkolenia były osoby, które pracują z młodymi ludźmi w sowich organizacjach oraz lokalnych społecznościach. W ramach projektu młodzi pracownicy mieli możliwość zdobycia podstawowych wiadomości na temat Praw Człowieka - idei, historii, specyfiki i uregulowań na arenie międzynarodowej.

W czasie zajęć warsztatowych z trenerami poznawali w praktyczny sposób problemy w relacji jednostka - państwo, naruszanie praw osobistych przez osoby posiadające władzę, ćwiczenia uświadamiające pojęcie równości i tolerancji społecznej oraz warsztaty antydyskryminacyjne.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Ponadto uczestnicy mieli możliwość w czasie zajęć z trenerem  (psychologiem, coachem, żonglerem) rozwinąć umiejętności pracy zespołowej tak ważnej w pracy z młodzieżą, poznać i udoskonalić metody aktywnego i interesującego przekazywania wiedzy.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie