AKTUALNOŚCI 2014 ROKU

29.09.2014 - 6.10.2014 Nasutów United for Minorities Europejski Centrum Współpracy Młodzieży

Projekt "United for Minorities" odbył się w dniach 29.09.2014 - 6.10.2014 w Nasutowie k/Lublina. W wymianie wzięło udział 21 młodych ludzi w wieku 18-30 lat, pochodzących z Polski, Turcji, Armenii i Portugalii.

Tematem przewodnim wymiany młodzieży była kwestia mniejszości narodowych mieszkających w naszych społecznościach, ich praw, postaw wobec nich oraz ich funkcjonowania w społeczeństwie. Celem projektu było dokonanie rodzaju refleksji na ten ważny społecznie temat, pobudzenia młodych do poszukiwania informacji oraz dyskusji na temat problemów mniejszości oraz próby ich rozwiązania.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W ramach projektu młodzi mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach medialnych (video, prasa, radio) i nabycia podstawowych umiejętności reporterskich.

Efektem końcowym naszych działań, było stworzenie 3 form reportażu/sondy ulicznej dotyczącej mniejszości narodowych w Lublinie.

powiekszeniepowiekszenie