AKTUALNOŚCI 2014 ROKU

18.09.2014 r., Lublin "Królewskie słowa" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Dniu Języków. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodszych i starszych do nauki języków obcych poprzez pokazanie, że może ona być ciekawą zabawą, a także zainspirowanie nauczycieli do poszukiwania nowych, interesujących sposobów nauczania motywujących uczniów do poznawania nowych języków.

W ramach wspomnianego wydarzenia zaplanowano plenerową zabawę dla 4-5-osobowych drużyn. Mogą w niej wziąć udział osoby od 10 roku życia. Podczas pięciogodzinnej, emocjonującej rozgrywki zespoły zmierzą się z ponad 40 zadaniami i zagadkami, stawią czoła bestii oraz wytworzą różne przedmioty w manufakturze, poznając przy tym słownictwo związane z kulturą i życiem codziennym innych krajów. Zabawa rozpoczyna się w Centrum Kultury w Lublinie, 20 września 2014 r. o godz. 11.00. Szczegóły
znajdują się w załączniku oraz pod tym linkiem:www.europe-direct.lublin.pl/2014/146.php

W razie pytań, osobą do kontaktu pozostaje Łukasz Piętka, tel. 81 534 61 91,
e-mail: l.pietka@eds-fundacja.pl

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin,
prowadzony przez Europejski Dom Spotkań FNS
jest współorganizatorem lubelskich obchodów Europejskiego Dnia Języków.

Głównym organizatorem jest
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

NAUCZYCIELE - RODZICE - UCZNIOWIE

Zabawa rozpocznie się w sobote 20 września w Centrum Kultury w Lublinie , o godzinie 11:00. W grze pojawią się języki francuski, niemiecki, rumuński, białoruski, ukraiński, angielski, włoski i hiszpański, przy czym do udziału w grze absolutnie nie jest konieczna znajomośc tych języków.

Zgłoszenia na stronie internetowej
aby wziąć udział w grze należy zaarejestrować drużynę najpóźniej do dnia 19.09.2014 do godziny 12:00.

WIEK BEZ OGRANICZEŃ - UDZIAŁ W GRZE BEZPŁATNY

Na wspólną zabawę zapraszają Centrum Kultury w Lublinie, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Lublinie, Alliance Française, Goethe Institut i Rumuńskim Instytutem Kultury.

PATRONAT:
PREZYDENT MIASTA LUBLIN