AKTUALNOŚCI 2013 ROKU

22-25.04.2013 Zgłoś się na warsztaty i konferencje o mediach młodzieżowych. Youth Media Zone

Jesteś centrum informacji- wykorzystaj ten fakt kreatywnie.
Media obywatelskie to dobra droga.
Warsztaty i konferencja na temat mediów młodzieżowych i obywatelskich.
22-25.04.2013

Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw zaprasza młodzież w wieku 16-25  na trzy dni pełne medialnych wyzwań i twórczych pomysłów. W ramach projektu Youth Media Zone serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty medialne i konferencję.

Na organizowanych przez nas warsztatach, chcemy uświadomić młodzieży siłę, znaczenie i funkcję mediów młodzieżowych i obywatelskich. Jak czynnie w nich uczestniczyć? Jakich środków wyrazu użyć? Jakie tematy poruszać? W jakiej formie?-

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w ciągu dwóch dni warsztatów. Zespół młodych i gotowych do działania trenerów poprowadzi prelekcje z: emisji głosu, autoprezentacji, doboru i pisania newsów, pracy reportera, dziennikarstwa internetowego, etyki dziennikarskiej i fotografii reporterskiej.

Po zakończeniu cyklu każdy uczestnik będzie posiadał pakiet umiejętności, który pozwoli mu stać się aktywnym dziennikarzem obywatelskim. Dwa dni wzmożonej i twórczej pracy zakończy konferencja, na której goście przedstawią w jaki sposób tworzy się media obywatelskie i jaką rolę odgrywają w ich pracy. Podczas zaplanowanej debaty, głos zabiorą też uczestnicy warsztatów.

Startujemy już 22 kwietnia w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie (wyjazd z Placu Zamkowego w Lublinie o godz. 17.30). Tam odbędzie się część warsztatowa. Konferencja będzie miała miejsce 25 kwietnia w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w Lublinie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapewniamy nocleg, wyżywienie i transport
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.youthmediazone.org.

Czekamy na Was!
Masz pytania? Napisz do nas! ymz@eds-fundacja.pl
I dare you to enter the zone!