AKTUALNOŚCI 2013 ROKU

17.05.2013-25.05.2013, Kraków / Nasutów / Lublin Polska - podróż przez zmienną historię: od średniowiecza aż po czasy współczesne. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

12 uczestników z Polski oraz 14 z Niemiec spotka się w maju, aby wspólnie poznawać historię stosunków polsko-niemieckich. Uczestnicy wezmą udział w 8- dniowym projekcie współfinansowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

W programie znajduje się zwiedzanie Lublina, Krakowa, kopalni soli w Wieliczce oraz obozu koncentracyjnego na Majdanku, oprócz tego dyskusje, wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wiele warsztatów i oczywiście wspólne spędzanie czasu wolnego, w tym karaoke, film, gry i zabawy. Wszystko to odbędzie się w Polsce. Uczestnicy po raz kolejny będą mogli pozbyć się uprzedzeń, złamać stereotypy narodowe, poznać bliżej historię Polski oraz nawiązać nowe znajomości. Zachęcamy do udziału w projekcie.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży