AKTUALNOŚCI 2013 ROKU

13.03.2013 r., Lublin Uczestniczyliśmy w VIII Międzynarodowych Targach Pracy Informacja Europejska

Już po raz ósmy odbyły się w Lublinie Międzynarodowe Targi Pracy. Tym razem obecna na nich była też nasza Fundacja.

Targi odbyły się 13 marca w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targów Lublin S.A. w Lublinie. Było to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce Wschodniej. W imprezie udział wzięło ok. 50 wystawców, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Wśród wystawców znalazło się także stoisko Fundacji Nowy Staw, na którym konsultanci Eurodesk oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin udzielali informacji na temat warunków zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej i EFTA, a także praw i obowiązków osób wyjeżdżających na dłuższy okres za granicę.

Targi zostały zorganizowane z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie i Europejskich Służb Zatrudnienia, przy współpracy Targów Lublin S.A. Honorowy Patronat nad Targami objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.