AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

14-20.10.2012 Nasutów, Warszawa Przywództwo i badania w organizacjach pracowniczych Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Fundacja Nowy Staw jest partnerem międzynarodowego cyklu szkoleń dla liderów związków zawodowych z Polski, Litwy i Rumunii. Kurs organizowany przez Fundację Nowy Staw oraz Akademię Ignatianum z Krakowa odbędzie się w dniach 14-20 października. Jego tematem będzie przywództwo i badania w organizacjach pracowniczych.

Głównym tematem poruszanym na szkoleniu będzie zarządzanie - podstawy i modele zarządzania, jak zarządzać związkiem zawodowym, rola związku zawodowego w różnych modelach zarządzania, jak być liderem związku zawodowego, cechy dobrego lidera związku zawodowego, zadania lidera na różnych stopniach organizacyjnych związków zawodowych, motywacja i promowanie liderów, a także jezuicki model przywództwa.
Drugim ważnym tematem będą metody badań społecznych - projektowanie badań społecznych w związkach zawodowych i interpretacje wyników badań.

Udział w szkoleniu wezmą liderzy związkowi z NSZZ „Solidarność”, a także związkowcy z Litwy i Rumunii.

Naszym gościom z zagranicy chcemy też przybliżyć historyczną rolę związku zawodowego w obaleniu komunizmu w Polsce, dlatego podczas szkolenia odbędzie się spotkanie z panem Józefem Mozolewskim, członkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Uczestnicy szkolenia zwiedzą też Lublin i Warszawę.

Projekt jest organizowany we współpracy
z Europejskim Centrum ds. Pracobiorców (EZA),
a współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.