EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2011 ROKU


17.11.2011 Lublin Międzynarodowe szkolenie „Acting Youth” zakończone z wielkim sukcesem! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 3 – 10 listopada w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie gościliśmy blisko 20 liderów młodzieżowych z Polski, Rumunii, Estonii, Portugalii, Grecji, Łotwy oraz Portugalii na międzynarodowym szkoleniu „Acting Youth”

Szkolenie dla liderów młodzieżowych do drugie z kolei wydarzenie w ramach projektu wielodziałaniowego „Towards active participation”, realizowanego w ramach akcji 4.3 programu „Młodzież w działaniu”. Tym razem grupą docelową byli młodzi liderzy oraz wolontariusze zaangażowani w działalność swoich organizacji w środowisku lokalnym.

Szkolenie rozpoczęło się od sesji poświęconej wzajemnemu poznaniu się uczestników oraz integracji. Kolejne warsztaty, dotyczące dynamiki grupowej miały na celu ukazanie uczestnikom, jak przebiegają procesy w nowo tworzącej się grupie oraz jakie role przyjmujemy w określonych sytuacjach.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Kulminacyjnym momentem pierwszego dnia był wieczór międzykulturowy, podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać charakterystykę państw biorących udział w projekcie. W trakcie wieczoru odbyły się pokazy tańców greckich oraz rumuńskich, nauka piosenek łotewskich czy wysłuchać tradycyjnego, portugalskiego fado.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszenie

Kolejne sesje warsztatowe dotyczyły programu „Młodzież w działaniu”, edukacji rówieśniczej, aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej. Ciekawym punktem programy była gra miejska w Lublinie, podczas której uczestnicy, podzieleni na dwie drużyny mieli w określonym czasie wykonać szereg zadań specjalnych.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszenie

Podczas kolejnych dwóch dni uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Warsztaty pierwszej grupy dotyczyły zagadnień związanych z umiejętnościami liderskimi i zdolnościami komunikacyjnymi. Druga grupa, medialna, zgłębiała tajniki obsługi kamery oraz uczyła się kręcić krótkometrażowe filmiki. Efekty pracy można podziwiać w serwisie youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=vsXf9otm4gw
http://www.youtube.com/watch?v=EGGWYNvKFVk&feature=mfu_in_order&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=ZOJR4iljixs&feature=mfu_in_order&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=TRTciYaNjJQ&feature=mfu_in_order&list=UL

powiekszeniepowiekszenie

PRAWIDŁOWE POWIĘKSZENIE ZDJĘĆ NASTĘPUJE PO CAŁKOWITYM ZAŁADOWANIU STRONY

Ostatniego dnia szkolenia uczestnicy pracowali nad wspólnymi pomysłami na przyszłe projekty oraz zgłębili swoją wiedzę na temat certyfikatów YOUTHPASS.

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl