AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

07-14.10.2011 Blossin Warsztaty taneczne Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 7-14 października w Blossin odbędzie się polsko-niemiecko-litewski projekt taneczny.

Spotkanie jest wspólną inicjatywą Europejskiego Domu Spotkań-Fundacji Nowy Staw w Lublinie, jak również organizacji Jugendbildungszentrum Blossin e.V.

Celem spotkania jest ułatwienie młodzieży komunikowania się z rówieśnikami z różnych krajów za pomocą tańca. Młodzież weźmie udział w warsztatach tanecznych, a także podczas gry miejskiej pozna lepiej stolicę Niemiec. Natomiast w ramach animacji językowych uczestnicy będą wspierać komunikację i integrację w grupie międzynarodowej, co przyczynia się do przełamania bariery językowej.

Odbędą się również wieczory międzynarodowe podczas których młodzież będzie miała możliwość poznania tradycji i obyczajów każdego z krajów partycypujących.

Celem spotkania jest budowanie solidarności między narodami.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży