AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

od 29 czerwca do 22 lipca 2011 r. Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Wakacyjne spotkania z euro i Europą. Informacja Europejska , RCIE

Zakończyliśmy cykl letnich spotkań dla dzieci i młodzieży. Objęcie przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej stało się inspiracją tegorocznej akcji „Lato z bankiem centralnym”, organizowanej przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie we współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie. Łącznie zrealizowano ponad 50 spotkań w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim i  Narodowym Banku Polskim.

W związku z tym przedsięwzięciem została przygotowana specjalna ścieżka edukacyjna.  Była ona skierowana do dzieci z województwa lubelskiego, które korzystały z oferty półkolonii organizowanych przez stowarzyszenia i placówki oświatowe. Projekt był realizowany w dniach od 29 czerwca do 22 lipca 2011 r. i miał na celu przekazanie wiedzy na temat Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w sposób atrakcyjny, ciekawy i dostosowany do wieku odbiorców. Działania związane z walutą euro miały na celu lepsze poznanie państw Unii Europejskiej, przybliżenie tematyki związanej z walutą euro oraz zachęcenie do poszerzania wiedzy na temat Unii Europejskiej.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W ramach projektu planujemy następujące działania:

Wakacyjne spotkania z Europą
Spotkania miały miejsce w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4. Film, kalambury, quiz czy puzzle to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci w siedzibie urzędu. Poprzez udział w zabawach uczestnicy mogli poznawać zagadnienia związane z Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej, a także kraje Unii Europejskiej. Spotkania z dziećmi prowadzili pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie i przedstawiciele Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie.

Wakacyjne spotkania z euro
Spotkania miały miejsce w siedzibie Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie przy ul. Chopina 6.  Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in. jak wyglądają banknoty euro i jakie mają zabezpieczenia przed fałszowaniem. Niewątpliwą atrakcją była plastyczna mapa monetarna Europy, na której dzieci miały za zadanie przyporządkować narodowe rewersy monet do właściwego kraju oraz konkurs na najszybciej ułożone puzzle z banknotów euro.
Uczestnicy projektu, którzy zebrali okolicznościowe stemple w Narodowym Banku Polskim oraz w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, mogą w dalszym  ciągu wziąć udział w konkursie plastycznym „Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej”. Na laureatów najciekawszych prac czekają cenne nagrody.

INFORMACJE W MEDIACH :

rcie