AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

01.07.2011 Lublin "Through the folklore to the Youth"
- międzynarodowe spotkanie młodych pasjonatów folkloru w Nasutowie trwa
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Młodzi pasjonaci folkloru dzięki finansowemu wsparciu programu "Młodzież w działaniu" od 2 lipca realizują projekt w Nasutowie koło Lublina, którego głównym celem jest poznanie się i wymiana doświadczeń młodzieży pochodzących z kilku krajów europejskich.

Uczestnicy projektu zatytułowanego „Through the folklore to the Youth”/ „Poprzez folklor do młodości” zajmują się przede wszystkim prowadzeniem dla siebie nawzajem warsztatów tanecznych, muzycznych oraz rękodzielniczych. Projekt jest dla nich okazją do przełamywaniem barier językowych
Po tygodniu intensywnej pracy, w celu podzielenia się swoją pasją do sztuki ludowej z mieszkańcami Lublina odbędzie się  występ kończący spotkanie młodzieży w Teatrze im. H. Ch. Andersena. Podczas przedstawienia zaprezentują się nie tylko grupy z Turcji, Łotwy, Węgier, Polski i Bułgarii, ale również przedstawione zostaną krótkie choreografie przygotowane z udziałem wszystkich uczestników wymiany.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA FINAŁOWE PRZEDSTAWIENIE
8 LIPCA 2011 O GODZINIE 18.00
DO TEATRU IM. H.CH. ANDERSENA PRZY UL. DOMINIKAŃSKIEJ 1.

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl