AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

10.07.2011 Lublin Poprzez Folklor do Młodości Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już niedługo młodzi pasjonaci tradycji będą mieli okazję spotkać się by wziąć udział w licznych warsztatach i przyczynić się do promowania działań mających na celu pokonywanie językowych oraz kulturowych barier. Od 2 do 10 lipca w Nasutowie koło Lublina odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieży o tematyce folklorystycznej.

Młodzi artyści z Polski, Turcji, Łotwy, Węgier i Bułgarii poprowadzą warsztaty taneczne, muzyczne oraz rękodzielnicze. Ponadto wezmą aktywny udział w promowaniu własnej kultury poprzez samodzielnie przygotowane narodowe prezentacje i dyskusje.

Wspólnym efektem tygodniowej pracy będzie finałowy spektakl, który odbędzie się  8 lipca 2011 o godzinie 18.00 w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Podczas  krótkiego występu uczestnicy zaprezentują publiczności twórczość, jaka możliwa jest dzięki dialogowi międzykulturowemu i łączącej wszystkich pasji, w tym przypadku sztuki folkowej.

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl