AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

13-19.06.2011 Flecken-Zechlin Młodzi ludzie na europejskim rynku pracy Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 13-19 czerwca we Flecken-Zechlin odbyło się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, dotyczące sytuacji na rynku pracy w Polsce i w Niemczech.

Spotkanie było wspólną inicjatywą Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Lublinie, jak również organizacji DGB Jugendbildungsstaette z Flecken-Zechlin. Celem spotkania było porównanie możliwości zatrudnienia młodych ludzi zarówno w Polsce jak i w Niemczech.

Młodzież z obu krajów miała okazję pracować w międzynarodowych grupach, brać czynny udział w warsztatach tematycznych czy też odwiedzić punkt informacyjny Eurodesk.

Seminarium było skierowane do młodych ludzi, którzy planują podjąć pracę za granicą.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży