AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

...06.2011 Kielce Wiosenna aktywność w projekcie „RAZEM!” Instytut Rynku Pracy

W projekcie „RAZEM! – inicjatywy z obszaru rynku pracy” jak zwykle – także ostatnio - mają miejsce liczne spotkania. Trwają systematyczne sesje doradcze. Uczestnicy projektu, jeśli zechcą, mogą zadzwonić do doradców, którzy pojadą na ich wiosek na spotkania na miejscu realizacji inicjatywy. Doradcy czekają na pytania w wyznaczonym miejscu i czasie, także pod wyznaczonym numerem telefonu.

W minionych tygodniach wyjeżdżaliśmy na spotkania w Zaleziance, Śniekozach i Zielonce. Byliśmy także w Iwaniskach. Działanie Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego Zalezianka wspierane jest przez Forum Inicjatyw Oświatowych. To bardzo cenny partner wspierający dla uczestników projektu.
Ostatnio przekonaliśmy się, że nie ma rzeczy, których nie da się osiągnąć dzięki wspólnej pracy; budynek szkoły w Zaleziance wciąż pozostanie w rękach stowarzyszenia, chociaż lokalny samorząd dążył do zmiany postanowień umowy.
Wiecie, co jest najpiękniejsze w naszej pracy? Ludzie, których spotykamy, idee, które realizujemy.
Ekonomia społeczna jest drogą do partnerstwa, wspólnej pracy, wspólnego wyznaczania i realizacji celów.