AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

04.06.2011 Lublin Kultura priorytetem Lublina - debata w naszym studio otwartym Centrum Mediów Obywatelskich

Kultura jest i będzie priorytetem w wydatkach Lublina zarówno w części bieżącej jak i inwestycyjnej. Starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury to wielka szansa dla miasta. Przełoży się to na inwestycje, drogi i miejsca pracy. Naszym atutem jest to, iż to mieszkańcy sami napisali aplikację konkursową. Ponadto popiera nas cała Polska Wschodnia.

Do 2015 roku powstanie Centrum Spotkania Kultur. Mamy ponad 100 milionów złotych zaplanowanych na ten cel oraz 20 milionów na parking wielopoziomowy na Placu Teatralnym. Tworzymy dokumentację wykonawczą. Ponadto powstaje już program dla tej instytucji. Dzięki środkom z Unii Europejskiej jest duża szansa, że teatr w budowie przestanie w końcu straszyć. Ponadto chcemy złamać stereotyp, że działalność kultury jest skierowana wyłącznie do artystów. Chcemy, aby mieszkańcy mieli szansę tworzyć tam kulturę.

Jednym z wydarzeń Nocy Kultury w Lublinie była debata obywatelska z udziałem władz Lubelszczyzny. Na pytania mieszkańców i internautów odpowiadali Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Wiceprezydent Włodzimierz Wysocki oraz Dyrektor Departamentu ds. Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Piotr Franaszek.

Debata odbyła się w studio otwartym, które zorganizowała nasza Fundacja. W studio na żywo relacjonowaliśmy najważniejsze wydarzenia Nocy Kultury, ponadto odbywały się debaty, wywiady z artystami i organizatorami Nocy.

Debatę i całość transmisji ze studia otwartego można oglądać na kanale Lublin portalu europeanweb.tv