AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

14-21.04.2011 Nasutów Art & Media-sposoby wyjścia z biedy Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 14-21 kwietnia w Nasutowie odbyły się polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty medialne, których tematyką były sposoby wyjścia z biedy.

Spotkanie jest wspólną inicjatywą Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Lublinie i Domu Kultury Bennohaus we współpracy ze Stowarzyszeniem Dialog Europejski ze Lwowa.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość nauczyć się tworzenia filmu artystycznego, foto kolażu, filmu dokumentarnego jak również pisania sprawozdania czy też artykułów na stronę internetową. Przy użyciu cyfrowych mediów uczestnicy opracowali materiały, które poruszały takie tematy jak integracja, włączenie, edukacja i zaangażowanie społeczne.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Art and media workshops in Lublin (documentation movie)
watch documentation of art and media workshops in Lublin (April 2011).

Young people from Poland, Germany and Ukraine worked together in 4 different groups and prepared photo exhibition, 2 movies and photo collage. Results of their work were presented in Kawiarnio - Księgarnia \"Spółdzielnia\" in Lublin.

S.T.E.P.
distance does not matter. Only the first step is difficult. Watch video made by young people from Germany, Ukraine and Poland during art and media workshops in Lublin (April 2011).

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży