AKTUALNOŚCI 2011 ROKU

03-09.04.2011 Flecken-Zechlin Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Niemczech Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 03-09 kwietnia we Flecken-Zechlin odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce i w Niemczech.

Spotkanie jest wspólną inicjatywą Europejskiego Domu Spotkań-Fundacji Nowy Staw w Lublinie, jak również organizacji(DGB Jugendbildungsstaette) we Flecken-Zechlin. Celem spotkania jest porównanie sytuacji gospodarczej zarówno w Polsce jak i w Niemczech, a także zainteresowanie młodzieży tematyką ekonomiczną.

Młodzież z obu krajów będzie miała okazję pracować w międzynarodowych grupach, brać czynny udział w warsztatach tematycznych, a także przyjrzeć się pracy w przedsiębiorstwie czy też funkcjonowaniu urzędu pracy.