AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

30.11.2010. Lublin Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
zaprasza na Sylwestra w międzynarodowym gronie !!!
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejski Dom Spotkań pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie sylwestrowym, zatytułowanym „Zjednoczeni w różnorodności – wielokulturowy Lublin”, który odbędzie się w dniach 27.12 – 03.01. 2011 w Lublinie i Nasutowie.

Będzie to już kolejna edycja projektu sylwestrowego, organizowanego przez Fundację Nowy Staw wraz z Deutsch-Polnische Jugendakademie e.V. oraz Stowarzyszeniem Dziedzich z Brześnia. W tym roku motywem przewodnim spotkania będzie wielokulturowy Lublin. W spotkaniu weźmie udział młodzież z 3 państw: Białorusi, Niemiec oraz Polski.

Projekt będzie podzielony na trzy części programowe. W pierwszej uczestnicy wezmą udział w warsztatach tematycznych, odwiedzą kościół ewangelicki oraz cerkiew przy ul. Ruskiej w Lublinie. Podzieleni na dwie grupy będą samodzielnie szukać śladów obecności niemieckiej i białoruskiej w Lublinie oraz pracować nad stworzeniem „dziennika obcokrajowca”. Zakończeniem pierwszej części projektu będzie gra miejska i wizyta na Majdanku. Druga część spotkania, nieco mniej oficjalna, dotyczyć będzie zabawy sylwestrowej. Uczestnicy będą pracować nad dekoracją sali, przygotowaniem strojów – zabawa sylwestrowa utrzymana będzie w klimatach retro. Uczestnicy będą również mieli okazję na podszlifowanie swoich umiejętności tanecznych podczas specjalnych warsztatów tańca. Punktem kulminacyjnym będzie zabawa sylwestrowa do białego rana !!

Trzecia część spotkania dotyczyć będzie Europy i jej znaczenia we współczesnym świecie. Uczestnicy podczas dyskusji warsztatowych oraz debaty będą dyskutować nad tzw. „tożsamością europejską” oraz przeszłością komunistyczną w naszych państwach. Uzupełnieniem projektu będą animacje językowe, narodowe wieczory filmowe, wieczory narodowe.

W przypadku sprzyjającej aury organizatorzy przewidzieli również kulig oraz inne atrakcje !

Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 18 – 26 lat. Całość projektu odbywać się będzie w języku angielskim. Opłata za udział w projekcie wynosi 180 PLN.

Osoba do kontaktu: Jacek Lis: j.lis@eds-fundacja.pl

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży