AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

14.09.2010 Lublin Polacy i Niemcy na drodze do wspólnej przyszłości w pokoju i wolności –
Wręczenie nagród w konkursie dla młodzieży polskiej i niemieckiej z miast partnerskich Lublina i Münster
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

14 września w Trybunale Koronnym odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom polsko-niemieckiego konkursu.

Konkurs został ogłoszony 1 września 2009 roku z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główną nagrodą w konkursie był udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, tak więc młodzież z Gimnazjum nr 24 w Lublinie, która zajęła pierwsze miejsce, wyjechała do Münster w maju b.r., natomiast młodzież z Niemiec gościła w Lublinie w dniach 9-15 września.

Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Kleeberga w Lublinie, za swoje prace dostały nagrody rzeczowe.

Podczas uroczystości młodzież z Polski i z Niemiec zaprezentowała swoje prace. Głos zabrali także nauczyciele, dzieląc się swoimi refleksjami związanymi z udziałem młodzieży w konkursie.

Nagrody i dyplomy wręczył młodzieży pan prezydent Adam Wasilewski. Na uroczystości obecny był też Konsul Honorowy RFN w Lublinie prof. Andrzej Kidyba.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

powiekszenie