AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

09.-15.09.2010 Lublin - Nasutów Polacy i Niemcy na drodze do wspólnej przyszłości w pokoju i wolności
– II częśc wymiany młodzieży
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 9-15 września odbyła się druga część polsko-niemieckiej wymiany młodzieży dla osób, które wygrały konkurs upamietniający 70-ą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Udział w wymianie jest nagrodą w konkursie.

Pierwsza częśc wymiany odbyła się w Münster, tym razem młodzież spotka się w Lublinie. Podczas wymiany odbyło się wręczenie dyplomów wszystkim zwycięzcom konkursu i nagród rzeczowych tym uczestnikom, którzy zajęli 2 i 3 miejsce.

W programie wymiany przewidziano zwiedzanie Lublina, Zamościa, a także warsztaty i rozmowy na temat wspólnej polsko-niemieckiej przeszłości, ale przede wszystkim przyszłości.

Organizatorami konkursu i wymiany są: Stowarzyszenie Obywatelskie Lublin-Münster, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Förderverein Lublin-Münster.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży