AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

18.08.2010 Lublin Polsko-niemiecko-ukraińska wymiana medialna Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 26.08- 02.09 2010 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k. Lublina odbędzie się polsko-niemiecko-ukraińska wymiana medialna zorganizowana przez Europejski Dom Spotkań-Fundacje Nowy Staw wraz z Bennohaus z Münster i Stowarzyszenie Dialog ze Lwowa.

W ramach wymiany zostaną przeprowadzone warsztaty, z obsługi kamery, filmowania oraz montażu. Efektem końcowym wymiany będzie stworzenie magazynu kulturalnego. Uczestnicy będą decydować o jego formie, rodzaju przekazywanych informacji kulturalnych, będą zwracać uwagę na aktualne problemy społeczne.

Jako wiodący temat naszego spotkania wzięliśmy pod uwagę takie zagadnienia jak: Teatroterapia - teatr osób niepełnosprawnych, wydarzenia kulturalne w poszczególnych krajach uczestniczących w projekcie, bieda jako społeczne zjawisko i jej różne rodzaje (bieda materialna, intelektualna).

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży