AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

13.07.2010 Lublin Polsko-niemiecko-ukraiński workcamp „Cmentarze wojenne i historia I Wojny Światowej” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już po raz czwarty Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw wspólnie z Towarzystwem Współpracy Europejskiej, Niemieckim Związkiem Ludowym Opieki Nad Grobami Wojennymi Oddział w Hamburgu oraz Austriackim Czarnym Krzyżem organizują w dniach 30.07-14.08.2010 workcamp dotyczący nekropolii żołnierskich z okresu I wojny światowej.

W tym roku młodzież pracować będzie na cmentarzach żołnierskich w Borowie, Opolu Lubelskim i Fajsławicach.

W programie workcampu, oprócz prac porządkowych na cmentarzach, znajdą się warsztaty historyczne i dyskusje z zakresu historii I wojny światowej.

Zaplanowano także wyjazd do Kazimierza Dolnego oraz do Lublina z wizytą na Majdanku.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży