AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

25.05.2010 | Lublin „Youth Drum Experience” – międzynarodowa młodzieżowa wymiana bębniarska w Nasutowie koło Lublina Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 17–25 kwietnia 2010 r. odbył się w Nasutowie k/Lublina projekt wymiany młodzieżowej pod tytułem „Youth Drum Experience” zainicjowany przez grupę wolontariuszy Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw przy finansowym wsparciu programu Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”. W projekcie, którego motywem była gra na bębnach i rytm, wzięło udział 21 młodych osób z Polski, Turcji, Litwy, Węgier i Łotwy.

W ramach projektu w Lublinie na Placu Litewskim odbyły się otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych, na których uczestnicy wymiany zaprezentowali pokazy żonglerki oraz gry na bębnach - każdy chętny mógł spróbować gry na bębnach oraz sprawdzić swoje umiejętności kuglarskie.

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl