EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2010 ROKU


01,03.2010 Nasutów Obóz medialny Akademii Złota 9
22-28.02.2010 Nasutów
Akademia "Zlota 9"

Debata młodzieży na temat „Czy warto studiować w Lublinie?”, transmisja programu on-line w telewizji internetowej, reportaż filmowy oraz multimedialny webblog to rezultaty pracy uczestników obozu medialnego Akademii Złota 9.

48 uczniów z całej Lubelszczyzny wzięło udział w zorganizowanych przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Straw warsztatach dziennikarsko-medialnych w ośrodku Dom Nasutów. W ciągu tygodniowych zajęć młodzież podzielona na grupy robocze poznawała tajniki pisania informacji i scenariuszy, pracy z kamerą i podstaw montażu, realizacji programu telewizyjnego „na żywo” oraz tworzenia webblogów. W programie obozu znalazła się również wizyta w Polskim Radiu Lublin i telewizji lubelskiej.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Na zakończenie obozu młodzi słuchacze Akademii przygotowali debatę oxfordzką nt.: „Czy warto studiować w Lublinie”. Dyskusja „za i przeciw” studiowaniem w Lublinie była transmitowana w telewizji internetowej. Zaprezentowano również film o Akademii Złota 9 - efekt pracy grupy filmowej. Natomiast na webblogu Akademii znalazły się codzienne relacje, felietony, fotostory i filmiki z przebiegu obozu medialnego. Praktyczne zajęcia warsztatowe z młodzieżą prowadzili dziennikarze i producenci telewizyjni. Wsparcie i opiekę zapewnił dominikanin Ojciec Ludwik Wiśniewski, założyciel Akademii Złota 9.

powiekszenie

Akademia Złota 9 to program edukacji obywatelskiej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich województwa lubelskiego. Akademię prowadzą wspólnie Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw i Klasztor O.O. Dominikanów w Lublinie.

zobacz: film, debatę, webblog w witrynie http://www.studia.eds-fundacja.pl/

więcej w witrynie Akademii Złota 9


Debata młodzieży lubelszczyzny, która odbyła sie 27 lutego 2010 roku
w Domu Nasutów koło Lublina

Materiał European Web TV
http://www.europeanweb.tv/video/81/debata_studiaAkademia "Złota 9"
film przygotowany przez uczestników obozu zimowego w Nasutowie w 2010 roku.
http://www.europeanweb.tv/video/80/akademia