AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

22.02.2010Nasutów Konferencja otwierająca projekt „Transfer know-how z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży” Instytut Rynku Pracy - Fundacja Nowy Staw

22 lutego odbędzie się konferencja otwierająca projekt „Transfer know-how z doradztwa zawodowego dla młodzieży”. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji doradców zawodowych z Polski, Ukrainy i Białorusi poprzez transfer metod z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży pomiędzy 4 krajami: Polską, Norwegią, Białorusią i Ukrainą. Projekt potrwa do marca 2011.

Na konferencji otwierającej obecni będą wszyscy partnerzy, zaprezentują oni swoje organizacje i systemy doradztwa zawodowego w Norwegii, na Ukrainie, Białorusi i w Polsce.

Po konferencji w dniach 23-27 lutego odbędzie się wizyta studyjna, podczas której osoby zaangażowane w realizację projektu odwiedzą instytucje zajmujące się doradztwem zawodowym w Lublinie i okolicach.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.