AKTUALNOŚCI 2007 ROKU

05.05.2007 | Ewa Orzeszko „Nadzieja” z Danii Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 28 kwietnia – 5 maja 2007 roku w duńskim mieście Vordingborg miała miejsce wymiana młodzieżowa pod nazwą „Hope”. Ponad 50 młodych osób z Polski, Danii, Anglii, Portugalii i Rumunii miało okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych, bębniarskich, multimedialnych i teatralno-poetyckich. Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych trenerów z Danii, Francji i Portugalii. Efektem kilkudniowej wytężonej pracy było wystawienie trzech przedstawień dla uczniów szkół w Vordingborg i Kopenhadze.

Oprócz udziału w warsztatach młodzież miała też okazję zwiedzić Vordingborg i Kopenhagę, przygotować wspólny wieczór międzynarodowy oraz zaznajomić się z najbardziej popularnymi narodowymi grami integracyjnymi.

Organizatorem wymiany była duńska organizacja „Arttrain”, działająca w ramach europejskiej sieci „Drums for Peace”, wykorzystującej szeroko pojmowaną sztukę dla motywacji młodych ludzi.

Projekt finansowany jest ze środków Programu „Młodzież”.

www.mlodziez.org.pl

www.drumsforpeace-network.org