AKTUALNOŚCI 2007 ROKU

01.01.2007 YES dla Ukrainy na ngotv.pl Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zakończyły się szkolenia dla pracowników młodzieżowych i nauczycieli z zachodniej Ukrainy w zakresie planowania i zarządzania projektami międzynarodowej wymiany młodzieży. Ukazała się także publikacja - przewodnik dla koordynatorów międzynarodowych wymian młodzieży.

Sześdziesięciostronnicowy podręcznik wydany w języku ukraińskim zawiera teorię GOPP, przykłady gier i zabaw integracyjnych, metody pracy nad projektem i zarządzania nim, zarządzania grupą, a także cenne informacje o szkolnych klubach europejskich, mediach obywatelskich, sposobach promocji projektu, współpracy z mediami. Ponadto znajduje się w nim krótki opis instytucji biorących udział w programie YES mającym na celu wsparcie dla organizowania wymian młodzieży na Ukrainie.

Na stronie www.ngotv.pl dostępny jest film - dokumentacja programu YES. Drukowana wersja podręcznika dostępna jest w naszym biurze. W styczniu książki pojadą także do Łucka.

Więcej informacji o programie YES na stronie: www.euromixbug.org

YES dla Ukrainy - publikacja PDF

Program YES jest współfinansowany

w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2006 r.

www.euromixbug.org