AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

19.12.2006 | Tadeusz Pawlus, Ewa Niemiałkowska Szkolenie koordynatorów projektów europejskich Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 13-19 grudnia w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie szkoliło się 16 przyszłych koordynatorów projektów europejskich.
Oprócz dobrej zabawy , „mafijnych” (MAFIA – gra integracyjno – logiczna) wieczorów integracyjnych i spontanicznych akcji grupy kakaowej uczestnicy szkolenia zdobyli wiedze z zakresu min:

• GOPP - definicja projektu , etapy, pojęcia
  • Programie Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży
  • Programie „Youth In Action”
  • Vademecum koordynatora
  • Edukacji międzykulturowej
  • "Innych" źródeł finansowania projektów
  • Aspektów finansowych projektu, rozliczenia i budżetu

Dla wszystkich przygotowaliśmy certyfikaty uczestnictwa oraz materiały dydaktyczne ze szkolenia. Od stycznia grupa multiplikatorów będzie się spotykać raz w tygodniu w lubelskim biurze Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw aby pracować nad konceptami projektów, które powstały podczas szkolenia. Efekty tej pracy będziemy mogli podziwiać w drugiej połowie 2007 roku gdy konkretne projekty zostaną wprowadzone w fazę realizacji.
Opis każdej nowej działalności naszej grupy będzie publikowany na stronie internetowej fundacji

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Projekt wspierany jest Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.