AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

21-26.11.2006 | Ewa Niemiałkowska ZERO VIOLENCE – heroines and heros Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

„W listopadzie 1995 roku mąż Ester wrócił do domu całkiem pijany, po czym odkrył, że jego żona i córka poszły odwiedzić sąsiadów. Zadzwonił i nakazał im natychmiast wracać do domu…..”

Tak rozpoczyna się krótka historia, która dała pomysł projektowi „ZERO VIOLENCE – heroines and heros”. Projekt, szkolenie dla pracowników młodzieżowych oraz osób pracujących w obszarze praw człowieka, odbył się w Gruzji w Tbilisi pod koniec listopada 2006 r.. Przez kilka dni zgłębialiśmy tematykę praw kobiet. Dowiedzieliśmy się czym charakteryzuje się płeć społeczna kobiety i mężczyzny oraz jaki wpływ ma to na brak poszanowania podstawowych praw człowieka.

Efektem końcowym szkolenia będzie seria kampanii ZERO VIOLENCE, które uczestnicy projektu będą realizować w swoich krajach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony, na której na bieżąco będziemy zdawać relację z poszczególnych działań.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie