AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

04.10.2006 | Anna Moskwa Młodzi o swoich problemach Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W terminie od 4 do12.10.2006 w Nasutowie odbędzie się spotkanie grupy młodzieży z Bułgarii (Sofia), Szwecji (Solleftea), Włoch (Potenza) i Polski (Zwierzyniec).
Młodzież z czterech różnych krajów chce poznać i skonfrontować swoje problemy wieku dorastania z troskami i zmartwieniami, z którymi borykają się na co dzień ich rówieśnicy z innych krajów. Całe spotkanie podzielone jest na trzy główne bloki tematyczne: dom, szkoła i grupy rówieśnicze, przyszłość. Liczne warsztaty plastyczne, teatralne i fotograficzne mają za zadania ułatwić komunikację i dobrze zrealizować przyjęte tematy.

Podczas pobytu uczestnicy odwiedzą min. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu, skąd pochodzi młodzież z grupy polskiej. Tam też odbędzie się 08.10.2006 (niedziela) przedstawienie teatralne pt. ”Szkoła w krzywym zwierciadle”. Efektem końcowym wymiany będzie również wystawa prac i fotografii która będzie miała miejsce 11.10.2006 (środa) w budynku XXI LO im. Św. S. Kostki w Lublinie.

Program wspierany jest ze środków Programu „Młodzież”

www.mlodziez.org.pl