AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

01.08.2006 | Anna Moskwa Młodzi ekolodzy Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W terminie od 1 do 9 sierpnia 2006 r. odbyło się w Nasutowie spotkanie młodych ekologów z Hiszpanii, Niemiec oraz Polski. Uczestnicy poprzez prezentacje, dyskusje oraz warsztaty poznawali przyrodę i tradycję swoich krajów, odkrywali bogactwo fauny i flory lubelskiej oraz uczyli się, jak lepiej szanować bogactwa naturalne. W planie znalazły się między innymi warsztaty przyrodnicze w Kozłowieckim Parku Krajobrazowym, prezentacje zagrożonych gatunków fauny i flory w Europie, quizy i gry. Ponadto odbyły się warsztaty garncarskie oraz zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej.

Projekt wspierany jest przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży