AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

01-08.07.2006 | Ewa Niemiałkowska Training Outdoor, czyli pedagogika doświadczeń Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Czy las może pomóc w integracji międzynarodowej? Czy za pomocą liny i szyszek da się kontrolować procesy zachodzące w grupie? Na takie pytania odpowiadali sobie uczestnicy szkolenia, które odbyło się w Nasutowie na początku lipca.
Pracownicy młodzieżowi z 8 państw europejskich (Malta, Włochy, Hiszpania, Polska, Belgia, Rumunia, Bułgaria, Portugalia) podczas spotkania w Nasutowie uczyli się wykorzystywać otoczenie i potencjał, jaki niesie za sobą przestrzeń, by animować młodych.
Sesje warsztatowe w okolicznym lesie obejmowały m.in. metody budowania grupy, kontrolowania dynamiki jej rozwoju, zarządzanie konfliktem, ewaluacje itd. Uczestnicy szkolenia nabyli także typowo harcerskich umiejętności – jak przetrwać w lesie, zbudować tipi, krzesło i stolik za pomocą dostępnym materiałów, rozpalić ognisko za pomocą 1 zapałki itd.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Projekt wspierany jest ze środków Programu „Młodzież”.

www.mlodziez.org.pl

............................................................................. -->