AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

19.06.2006 | Tadeusz Pawlus Młodzi o mniejszościach narodowych i etnicznych Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Podczas dwunastodniowego pobytu (19-30.06.2006), młodzież z Łotwy, Słowenii, Włoch i Polski poznawała sytuację mniejszości narodowych i etnicznych oraz imigrantów w Polsce i w Europie. Poprzez spotkania oraz wywiady z mieszkańcami Lublina, turystami, obcokrajowcami i zagranicznymi studentami lubelskich uczelni uczestnicy sondowali postawy Lublinian wobec cudzoziemców oraz warunki życia obywateli innych państw w naszym kraju. Zaskoczyła ich otwartość mieszkańców miasta wobec innych kultur, a także przewaga pozytywnych opinii obcokrajowców na temat pobytu w Polsce. W czterech grupach warsztatowych- filmowej, prasowej, fotograficznej oraz internetowej przygotowana została dokumentacja projektu obrazująca wnioski i przemyślenia uczestników, a także przebieg spotkania.

Oprócz pracy związanej bezpośrednio z tematyką projektu w planie znalazło się zwiedzanie Lublina, Majdanka oraz Kazimierza Dolnego.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszenie

Projekt wspierany jest ze środków Programu „Młodzież”.

www.mlodziez.org.pl

............................................................................. -->