AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

23.05.2006 U mnie czy u ciebie? 15 lat wymiany z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Pod hasłem „U mnie czy u ciebie?
15 lat wymiany z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży“ - PNWM świętuje swoje piętnastolecie.

Z tej okazji dnia 23 maja 2006 w Hotelu Lublinianka odbyła się konferencja jubileuszowa. Patronat honorowy nad konferencją objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Edward Wojtas i Prezydent Lublina Pan Andrzej Pruszkowski. Nasza Fundacja miała zaszczyt współorganizować powyzsze przedsięwzięcie.

W programie znalazły się między innymi:

• PNWM – już 15 lat! – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży i jej praca – prezentacja PNWM
  • Lubelskie w akcji – wybrane projekty z województwa lubelskiego – Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Fundacja „Szczesliwe Dzieciństwo”
  • Wymiana na przyszłość – dyskusja nt. międzynarodowej wymiany młodzieży
  • Dobre spotkanie – warsztaty metodyczne dla organizatorów polsko-niemieckich projektów młodzieżowych

Uroczystośc uświetnił występ Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świdniku.

Konferencja stanowi część akcji PNWM z bliska. W ramach tego projektu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży przedstawiła swoją pracę, możliwości wspierania i wybrane projekty zrealizowane w województwie lubelskim. Ponadto można było zapoznać się z praktyczną stroną organizacji spotkań dwustronnych.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Szczegółowy plan przedsięwzięcia znajduje się w załączniku.
Materiały do pobrania : Program Konferencji /PDF/